MĀJAS LAPĀ LIETOJAMO TERMINU UN SAĪSINĀJUMU SKAIDROJUMI

 - A

 - B

 - C

Čakru sistēma -  čakru sistēma ir sena austrumu filozofijas un ezotēriskās mācības koncepcija, kas skaidro cilvēka enerģētisko struktūru. Tiek uzskatīts, ka cilvēka ķermenī ir 7 galvenās enerģijas centri, ko sauc par čakrām, kas atrodas gar mugurkaulu no tā apakšas līdz galvai. Katra čakra atbilst noteiktai dzīves sfērai, emocijām un fiziskām funkcijām, un, ja tās ir līdzsvarotas un atvērtas, cilvēks izjūt harmoniju gan fiziski, gan garīgi.

 - D

 - E

Eidžisms - (angļu " ageism") diskriminācija pret cilvēkiem viņu vecuma dēļ, ko realizē viena vecuma grupa attiecībā pret otru. Stereotipisks priekšstats par kādam noteiktam vecumam neiespējamu vai nepiemērotu darba nozari vai profesijas īstenošanu. Vislielākā pakāpē skar vecāka gadagājuma cilvēkus attiecībā uz darbu un veselības aprūpi .

Ezotērika -  attiecas uz mācībām, zināšanām un praksēm, kuras ir maz zinātniski pētītas un saistītas ar garīgiem un metafiziskiem jēdzieniem, pārsniedzot tradicionālās reliģijas un zinātnes robežas. Tās mērķis ir dziļāka izpratne par realitāti, cilvēka dabu un kosmisko enerģiju caur netradicionālām metodēm, kas ietver simbolismu, mistiku, okultismu un garīgo izaugsmi.

 - F

 - G

 - H

 - I

Izdegšana (burnout) - ilgstoša stresa un emocionālās pārslogotības rezultāts, kas izraisa fizisku, emocionālu un garīgu izsīkumu. Tas bieži saistīts ar darbu vai citu ilgstoši piepūles prasošu aktivitāti, kur indivīds jūtas emocionāli iztukšots, zaudē motivāciju un efektivitāti, kā arī var piedzīvot cinisku attieksmi pret darbu vai apkārtējiem.

 - J

 - K

Konfidenciālitāte -  ētikas princips, saskaņā ar kuru sociālais darbinieks vai cits profesionālis nedrīkst atklāt informāciju par klientu (klienta identitāti, sarunu saturu, profesionālo viedokli par klientu, ierakstu materiālus utt.) bez paša klienta piekrišanas.

Koučings -  personiskās izaugsmes treniņš (angļu "coaching").  Konsultatīva atbalsta forma ar individuālo izaugsmes treneri jeb kouču, kurš palīdz privāto, biznesa un/vai komandas mērķu sasniegšanā.

 - L

Lenorman kārtis -  ir prognostikas rīks, kas sastāv no kavas ar 36 kārtīm, kurām katrai ir noteikts simbols un nozīme. Šīs kārtis piedāvā konkrētas un praktiskas atbildes uz dzīves jautājumiem. Tās ir vieglāk interpretējamas nekā Taro, un tās bieži izmanto, lai iegūtu ātras un skaidras atbildes uz ikdienas problēmām vai lēmumiem.

 - M

MAK / Metaforiski asociatīvās kārtis -  ir radošs un psiholoģisks instruments, ko izmanto pašizziņai, terapijai, koučingam un personīgās izaugsmes procesā. Šīs kārtis palīdz cilvēkam izzināt savu zemapziņu, emocijas un domas, izmantojot simbolus, attēlus vai metaforas, kas rosina asociācijas un refleksijas. Tās ir izveidotas tā, lai katra persona varētu brīvi interpretēt attēlus atkarībā no savām individuālajām sajūtām un asociācijām.

 - N

NLP - neirolingvistiskā programmēšana -  praktiskās psiholoģijas nozare,  kuras mērķis ir palīdzēt cilvēkam izprast sevi, uzlabot savu komunikāciju un veikt izmaiņas savas mentālās un emocionālās uzvedības modeļos. Saikne starp neiroloģiskiem procesiem („neiro”), valodu („lingvistiskā”) un uzvedības modeļiem, ko veido pieredze („programmēšana”) un ko var mainīt, lai sasniegtu noteiktus dzīves mērķus.

 - O

Orākuls - Orākuls ir termins, kas vēsturiski attiecas uz personu, vietu vai rīku, caur kuru tiek uzskatīts, ka dievišķā vai augstāka spēka gudrība tiek nodota cilvēkiem. Orākuliem bieži pievēršas, lai saņemtu atbildes uz svarīgiem jautājumiem, vadību vai paredzējumu par nākotni.

Vēsturiskajā kontekstāSenajā Grieķijā orākuli bija svētvietas (piemēram, Delfu orākuls), kur priesteri vai priesterienes kalpoja kā starpnieki starp cilvēkiem un dieviem. Šie vēstījumi bieži bija poētiski vai simboliski un prasīja interpretāciju.  Plašākā nozīmē mūsdienās "orākuls" var apzīmēt arī personu vai sistēmu, kas nodrošina gudrību vai skaidrojumus, piemēram, ekspertu noteiktā jomā.

Orākulu kārtis - Orākulu kārtis ir rīks, ko izmanto garīgajā praksē, lai iegūtu vadību, iedvesmu vai skaidrību par konkrētu jautājumu vai situāciju. Atšķirībā no Tarot kārtīm, kas ir strukturētas ar noteiktu sistēmu un simboliem, orākulu kārtis ir daudz elastīgākas. 

 - P

Prokrastinācija - Prokrastinācija ir uzvedība, kas raksturojas ar uzdevumu vai pienākumu atlikšanu uz vēlāku laiku, pat tad, ja ir skaidra apziņa par to, ka šī atlikšana var radīt negatīvas sekas. Šis process var ietvert gan nelielu uzdevumu atlikšanu, gan lielu mērķu vai projektu nobīdīšanu. Prokrastinācija bieži saistīta ar dažādiem emocionāliem un psiholoģiskiem faktoriem, piemēram, bailēm no neveiksmes, perfekcionismu, zemu motivāciju vai apnikumu. Tā var ietekmēt cilvēku produktivitāti, emocionālo labklājību un vispārējo dzīves kvalitāti, jo tā bieži rada stresu, vainas apziņu un nespēju sasniegt personīgos vai profesionālos mērķus. 

Psiholoģiski transformatīvā spēle  -  interaktīva metode vai rīks, kas izmanto spēles struktūru un principus, lai veicinātu dziļu personīgo izpēti, emocionālo atklāsmi un izaugsmi. Šīs spēles bieži vien ir paredzētas, lai palīdzētu dalībniekiem risināt iekšējos konfliktus, pārvarēt emocionālus šķēršļus un uzlabot pašizpratni. Tās izmanto dažādus simbolus, metaforas vai situācijas, lai spēles gaitā radītu refleksiju un veicinātu apziņas maiņu.

 - R

 - S

 - T

TARO kārtis sena zināšanu un simbolu sistēma, kas tiek izmantota prognostikā, meditācijā, pašizziņā un garīgajā izpētē. Tās sastāv no 78 kārtīm, kurām katrai ir savs unikāls simbolisms un nozīme. Taro kārtis bieži tiek izmantotas, lai palīdzētu cilvēkiem iegūt ieskatu savā dzīvē, rast atbildes uz konkrētiem jautājumiem un labāk izprast pašreizējās situācijas vai nākotnes iespējamos virzienus.

Tarologs -  lasa un interpretē Taro kāršu izklājumus, lai palīdzētu cilvēkiem izprast viņu dzīves situācijas, atklāt atbildes uz jautājumiem un sniegt vadlīnijas par nākotnes iespējām. Tarologs savā darbā apvieno dziļas zināšanas un intuīciju. Lai gan tarologs var piedāvāt ieskatu un padomus, ir svarīgi saprast, ka viņš nedod noteiktus padomus vai neizlemj par klienta dzīvi. Tarologa uzdevums ir palīdzēt klientam pašam atklāt iespējas un izvēlēties savu ceļu.

Transformācijas spēle (T-spēle) -  interaktīva aktivitāte vai spēle, kas tiek veidota, lai atbalstītu personas emocionālo, kognitīvo vai uzvedības izaugsmi, veicinot dziļāku pašizziņu un transformāciju. Šīs spēles bieži izmanto psiholoģiskus un terapeitiskus principus un tiek pielāgotas individuālu vai grupu vajadzībām. 

 - U

 - V

 - Z